Kategorie

Newsletter

Systemy alarmowe

Planując system alarmowy warto wiedzieć podstawowe rzeczy na ten temat. W przypadku gdy ma się własny dom i nie jest się instalatorem raczej rzadko uruchamia się system alarmowy. Co w takim razie warto jest wiedzieć na start?


1. Tak jak w przypadku wielu rzeczy z branży bezpieczeństwa warto zainwestować w sprzęt sprawdzonej marki - w końcu od tego zależy nasze dobro i mienie. System alarmowy SATEL jest najodpowiedniejszym sprzętem jaki można wybrać. Manipulatory Satel spełniają wszystkie wymogi formalne, a centrale alarmowe Satel (np. Satel Integra 32) gwarantują dostęp do wszystkich potrzebnych usług i funkcji.


2. Zanim jednak ruszymy z całym wyborem sprzętu powinniśmy wiedzieć z jakim elementów systemy alarmowe Satel się składają i co jest potrzebne do uruchomienia alarmu. Podstawą jest centrala alarmowa (np. Satel Integra 64). Do obsługi centrali alarmowej potrzebna jest klawiatura (zwana też manipulatorem). Wybór manipulatorów jest bardzo szeroki, zaczynając od tego czy ma być to wariant graficzny, lcd czy ledowy, a kończąc na wyborze kolorów i rozmiarów. Te dwa wspomniane elementy warto umieścić w przeznaczonej do tego obudowie np. OMI-4, zasilić i wyposażyć w akumulator na wypadek zaniku prądu. Kolejnym ważnym elementem systemu alarmowego są czujki - one występują w wielu opcjach i wariantach. Czujki PIR (AQUA Plus), czujki odporne na zwierzęta (AQUA Pet), czujki wibracyjne, kontaktrony, a także czujki zalania wodą lub np. czujki czadu. Wariantów jest bardzo dużo i tutaj dla każdego coś się znajdzie. Uwieńczeniem systemu alarmowego jest sygnalizator - czyli potocznie zwana syrena alarmowa. Dodatkowo można zamontować i uruchomić sygnalizator zarówno wewnętrzy jak i zewnętrzny.


systemy alarmowe, Satel, centrale alarmowe, manipulatory

3. Jak to uruchomić? Sprawa jest bardzo intuicyjna, a centrala alarmowa Satel prosta w konfiguracji. Każde urządzenie posiada bardzo dokładną instrukcję niezależnie czy jest to manipulator Satel Integra czy czujka ruchu. Z takim dokładnym opisem nawet początkujący będzie w stanie poprawnie połączyć urządzenia i odpowiednio skonfigurować alarm. Dodatkowo sporym ułatwieniem jest możliwość konfiguracji centrali alarmowej poprzez odpowiednie oprogramowanie (a łączyć się można poprzez przewód USB-RS).


- Centrale alarmowe charakteryzują się maksymalną liczbą obsługiwanych urządzeń. Warto policzyć ile dokładnie urządzeń planujemy docelowo zamontować.
- Jeżeli chcemy rozplanować bezprzewodowy system alarmowy to Satel też wychodzi nam na przeciw i proponuje system Micra (dla małych obiektów - do 8 czujek bezprzewodowych) lub moduł bezprzewodowy ABAX (obiekty większe, do 48 bezprzewodowych urządzeń)
- Urządzenia dodatkowe - Satel posiada w ofercie wiele dodatkowych urządzeń umożliwiających nam np. komunikację GSM przy planowaniu systemu alarmowego zalecamy przynajmniej sprawdzenia kompatybilności.autor: Damian Smoliński

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o systemach alarmowych?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
   
   
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
   
Zobacz jak dojechać