Kategorie

Newsletter

Satel - systemy alarmowe

Kiedy wychodzisz z domu lub firmy chciałbyś, żeby ktoś nawet po Twoim wyjściu jednak pilnował wszystkich pozostawionych dóbr? Tak, żeby w przypadku wtargnięcia niepowołanej osoby mógłbyś dostać o tym informację? Takie oraz podobne funkcje posiadają najlepsze systemy alarmowe marki Satel. Czym charakteryzują się tego typu systemy alarmowe? Co trzeba wiedzieć planując i przygotowując taki system?

Planując system alarmowy domu lub firmy warto mieć przyswojoną podstawową wiedzę na temat tego typu systemów. Jednak w przypadku gdy ma się własny dom i nie jest się instalatorem raczej rzadko uruchamia się system alarmowy. Przejdźmy zatem od razu do rzeczy na które powinniśmy zwrócić uwagę.
Tak jak w przypadku wielu rzeczy z branży bezpieczeństwa warto zainwestować w sprzęt sprawdzonej marki - w końcu od tego bardzo często zależy nasze zdrowie i mienie. System alarmowy SATEL jest najodpowiedniejszym sprzętem jaki można wybrać. Manipulatory Satel spełniają wszystkie wymogi formalne, a centrale alarmowe Satel (np. Satel Integra 32) gwarantują dostęp do wszystkich potrzebnych usług i funkcji.INTEGRA 64 Płyta główna AQUA Plus Cyfrowa czujka podczerwieni MFD-300 czujka zalania wodą


Zanim jednak ruszymy z całym wyborem sprzętu powinniśmy wiedzieć jakie elementy należy uwzględnić w systemie alarmowym Satel, a także co jest potrzebne do uruchomienia alarmu. Podstawą jest centrala alarmowa (np. Satel Integra 64). Do obsługi centrali alarmowej potrzebna jest klawiatura (zwana też manipulatorem). Wybór manipulatorów jest bardzo szeroki, zaczynając od tego czy ma być to wariant graficzny, lcd czy ledowy, a kończąc na wyborze kolorów i rozmiarów. Płytę główną wraz z ekspanderami oraz dodatkowymi modułami można umieścić w przeznaczonej do tego obudowie (np. OPU-4 P), gdzie dodatkowo wszystko otrzyma zasilanie nawet w przypadku zaniku prądu na obiekcie. Kolejnym ważnym elementem systemu alarmowego Satel są czujki - one występują w wielu opcjach i wariantach. Czujki PIR (AQUA Plus), czujki odporne na zwierzęta (AQUA Pet), czujki wibracyjne, kontaktrony, a także czujki zalania wodą lub np. czujki czadu. Wariantów jest bardzo dużo i tutaj dla każdego coś się znajdzie. Uwieńczeniem systemu alarmowego jest sygnalizator - czyli potocznie zwana syrena alarmowa. Dodatkowo można zamontować i uruchomić sygnalizator zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny.

Uruchomienie całego systemu jest to sprawa bardzo intuicyjna. Każde urządzenie Satel posiada bardzo dokładną instrukcję obsługi niezależnie czy jest to manipulator Satel Integra czy czujka ruchu. Sporym ułatwieniem jest możliwość konfiguracji centrali alarmowej Satel poprzez odpowiednie oprogramowanie komputerowe (łączyć z centralą alarmową można poprzez odpowiedni przewód USB-RS).
Na co jeszcze koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę? Centrale alarmowe charakteryzują się maksymalną liczbą obsługiwanych urządzeń wejścia oraz wyjścia. Warto policzyć ile dokładnie urządzeń planujemy docelowo zamontować, a najlepiej jeszcze dodatkowo mieć w zapasie kilka dodatkowych wejść na wypadek przyszłej rozbudowy.
Jeżeli chcemy rozplanować bezprzewodowy system alarmowy to Satel też wychodzi nam na przeciw i proponuje system Micra (dla małych obiektów - do 8 czujek bezprzewodowych) lub moduł bezprzewodowy ABAX (obiekty większe, do 48 bezprzewodowych urządzeń).
To co uzupełnia ofertę to wszystkie urządzenia dodatkowe - Satel posiada w ofercie wiele dodatkowych możliwych dodatków umożliwiających nam zwiększenie funkcjonalności całego systemu. I tak np. możemy do systemu alarmowego Satel dodać komunikator GSM, która SMSem powiadomi nas o aktualnym stanie całego systemu.

autor: Damian Smoliński

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat systemów alarmowych?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
Zobacz jak dojechać