Kategorie

Newsletter

Przełącz się z telewizji analogowej na AHD

Kiedy od wielu lat już posiadasz monitoring na obiekcie prawdopodobnie jego jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Każdy z nas przyzwyczaił oczy do obrazu w jakości HD i ciężko uznać, że monitoring analogowy jest odpowiedni na dzisiejsze czasy. Wymiana aktualnych kamer na kamery IP to kosztowna sprawa i niesie za sobą konieczność zmiany przewodów na skrętkę komputerową i prawdopodobnie po instalacji renowacje budynku. Jest jednak możliwość uruchomienia monitoringu HD na przewodzie koncentrycznym.


Naprzeciw takiej potrzebie wychodzi monitoring AHD. Monitoring ten opiera się o technologię AHD, która wywodzi się z systemu analogowego. Transmisja obrazu - jest realizowana dokładnie w ten sam sposób jak w przypadku systemów analogowych. Użyć można najczęściej spotykanego przewodu w monitoringu, czyli przewodu koncentrycznego lub przy użyciu odpowiednich konwerterów także można uruchomić monitoring po skrętce komputerowej. Zastąpienie przewodu koncentrycznego skrętką UTP w żaden sposób nie wpływa na obraz. Należy jedynie użyć innych wtyków. Zasilanie kamer AHD wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku kamer analogowych.


Przykładowe zestawy do monitoringu AHD


Najważniejsza zmiana jaka zachodzi w przypadku wymiany kamer analogowych na AHD to jakość działania kamer i rozdzielczości obrazu. W przypadku tych pierwszych mówiliśmy o liczbie linii telewizyjnych (TVL), co przy najlepszych kamerach i rejestratorach dawało możliwość rejestracji obrazu w tz. rozdzielczości D1 (720x480) lub pod koniec świetlności systemu analogowego - 960H (960x480) - czyli i tak zdecydowanie mniej niż pół megapiksela (nie wspominając już o starszych standarach typu CIF (352x240)). Kamery AHD działają w zdecydowanie wyższej rozdzielczości - rejestracja najczęściej zachodzi tutaj już w standardzie HD czyli 720p (1280x720). Proporcje tych rozdzielczości w bezpośredni sposób przekładają się na stopień rozpoznawalności nagranych osób i czytelności napisów.


Nagranie z kamery analogowej 950TVLautor: Marek Kowalczyk

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o monitoringu AHD?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
   
   
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
   
Zobacz jak dojechać