Kategorie

Newsletter

Nowoczesny monitoring wielosystemowy

Nowa seria wielosystemowych kamer 4 w 1 oraz rejestratorów XVR 5 w 1.


Jeszcze nie tak dawno temu jeżeli mieliśmy na obiekcie nowe kamery różnych producentów to bardzo często też musieliśmy posiadać rejestrator pod każdy system. Rozwiązanie generujące dużo kosztów i potrafiące czasami zawieść. Powszechnie wiadomo, że im więcej elementów ma dany system tym większa szansa na to, że coś nas koniec końców zawiedzie. Od dłuższego czasu już producenci sprzętu chcieli ułatwić taki model monitoringu, jednak bardzo często posiadało to spore ograniczenia lub niosło za sobą bardzo duże koszty..


Przykład może stanowić archaiczny już rejestrator BCS-DVR0401QE-II - rejestrator analogowy 4-kanałowy, lecz z możliwością zamiany dwóch kanałów analogowych na dwie kamery IP 720p lub jedną kamerę IP 1080p. W swoim czasie pomysł mógł być zapewne dobry, jednak podłączenie jednej kamery kosztem dwóch wzbudza nieco mieszane uczucia. Później ukazały się duże rejestatory Hikvision, które umożliwiały zamianę dowolnie kamer analogowych na IP, jednak miały one ceny poza możliwościami więszkości zainteresowanych.


To jak przedstawiam niesie za sobą tylko jeden wniosek – chcemy podłączać dowolne kamery pod dowolne rejestratory – tak wygodniej i zwyczajnie taniej. Przez wiele lat taki układ nie był możliwy. Jakiś rok temu powstały rejestratory HDCVI, które obsługiwały kamery z tego systemu, kamery analogowe oraz kamery IP (czasami zupełnie dodatkowo). Teraz nastąpił kolejny krok w kierunku wygodnego podłączenia urządzeń – wielosystemowe kamery oraz rejestatory!
Niezależnie od tego jakiego producenta rejestrator posiadamy – kamery 4w1 dostosujemy do odpowiednich warunków pracy.


ZOBACZ ZOBACZ ZOBACZRejestratory działają też analogicznie do kamer. Nieważne jaką kamerę podepniemy – urządzenie możemy dostroić do systemu aktualnie podłączonej kamery.
ZOBACZ ZOBACZ ZOBACZ


Same rejestratory 5w1 spełniają oczywiście też funckje i użyteczność normalnego rejestratora. Bez większych przeszkód podepniemy taki rejestrator w sieć i uzyskamy podgląd online zapisanego obrazu. Co za tym urządzenie takie staje się idealnym rozwiązaniem kiedy chcemy wymienić rejestrator, a niekoniecznie pamiętamy jakie kamery znajdują się na obiekcie lub kiedy mamy je pomieszane.
Dobre rozwiązanie na które czekaliśmy bardzo długo.autor: AdaMM

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o monitoringu wielosystemowym?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
Zobacz jak dojechać