Kategorie

Newsletter

Monitoring do biura

Monitoring w biurze jest bardzo przydatnym narzędziem w celu obserwacji pracowników wraz z zapewnieniem im odpowiedniego poczucia bezpieczeństwa. Jaki monitoring będzie najlepszy dla danego biura jest tematem otwartym w którym trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Wśród rzeczy na które należy zwrócić uwagę przy projektowaniu monitoringu do biura do najważniejszych zaliczymy jakość obrazu, obiektyw kamery, połączenie z urządzeniem rejestrującym oraz ogólnie ujęte “dodatkowe cechy”. Poniższy artykuł przybliża problematykę zakładania systemów monitoringu do biura.


W biurach często strategiczne znaczenie ma stopień rozpoznawalności osób na obiekcie i czas przechowywania zapisanego obrazu na dysku. W kwestii jakości obrazu warto od razu zaznaczyć, że co prawda można używać jeszcze kamer analogowych, jednak oferowany w tym systemie obraz definitywnie odstaje możliwościami od pozostałych, aktualnych technologii. Najpopularniejsze w momencie pisania artykułu - systemy AHD, HDCVI oraz TurboHD bardzo dobrze poradzą sobie w biurze i jej okolicach. Obraz w jakości HD lub lepszej bezpośrednio wpłynie na rozpoznawalność osób na obiekcie, a największe znaczenie ma oczywiście użyta w kamerze technologia i rozdzielczość zapisanego obrazu. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze obiektyw zastosowany w kamerze. Bardzo często odpowiednio dobrany obiektyw ma większe znaczenie niż liczba megapikseli kamery (co oczywiście zależne od odległości między kamerą, a obserwowanym punkcie w biurze). Monitoring w biurze bardzo często posiada wymóg dłuższego przetrzymywania obrazu na dysku w celu odtworzenia zajść na obiekcie. Zapis na 7 dni zwykle wystarczy na przeprowadzenie wszystkich potrzebnych czynności - w tym celu należy odpowiednio zaplanować jakość zapisywanego obrazu i pojemności używanych dysków.


Projektując monitoring do biura można wykorzystać istniejącą na obiekcie sieć komputerową - tak długo jak będzie to system IP. Jeżeli posiadamy w biurze gotową sieć, to w takim przypadku najprawdopodobniej posiadamy już potrzebne do działania systemu monitoringu urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczymy dodatkowe koszty i zmniejszymy liczbę prac do wykonania. W tym miejscu należy zaznaczyć, że cały system monitoringu do biura działa przewodowo. Zdecydowanie w tym przypadku odradzamy jakiekolwiek urządzenia bezprzewodowe.
autor: Damian Smoliński

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o monitoringu?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
   
   
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
   
Zobacz jak dojechać