Kategorie

Newsletter

Kamery 4w1 – dla kogo i gdzie znajdą zastosowanie?

Kamery stosowane w monitoringach CCTV do tej pory posiadały zwykle jeden tryb działania. Warto napomnieć, że niektóre kamery IP posiadały dodatkowe wyjście serwisowe pozwalające na dodatkowe podłączenie na krótko do monitora serwisowego. Jednak wiele trybów działania kamer pojawiło się całkiem niedawno i pozwoliło na zupełnie nowe możliwości.
Możliwość ustawienia kamery w jeden z trybów działania pozwala na użycie kamery z różnymi rejestratorami i w różnych warunkach. Jednym z pierwszych przedstawicieli takich kamer były kamery AHD, gdzie była możliwość użytkowania ich w trybie AHD lub analogowym. Funkcja taka pozwalała na przykład na podłączenie nowej kamery AHD do istniejącego rejestratora analogowego i dzięki temu po wymianie rejestratora móc już obserować w jakości HD. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi mogliśmy skrupulatnie wymieniać kamery, na sam koniec wymienić rejestrator i wystarczy przełączyć kamery do trybu AHD, co pozwalało nam rozłożyć koszty w czasie. W takim przypadku co się stało dalej?

Nie tak dawno temu powstało kilka technologii, które wywodzą się z technologii Analogowej i pozwalają na uruchomienia kamery nawet 3Mpix. Takie właśnie technologie jak AHD, HDCVI oraz HDTVI pozwalają nam na szybką wymianę kamer oraz rejestratora, lecz bez konieczności wymiany przewodów. Najnowsze kamery 4w1 pozwalają na obsługę każdej z tej technologii oraz także pozwalają na działanie w starszej technologii analogowej. Co za tym idzie jeżeli aktualne kamery analogowe lub też każde inne działające na standardowym przewodzie wymienimy na kamery 4w1 to docelowo będzie możliwe podłączenie każdego nowszego rejestratora z każdych z tych trybów.Gdzie jeszcze kamery 4w1 znajdą zastosowanie? Najbardziej oczywistym działaniem będzie użycie tego jako sprzętu dla instalatora. Zastosowanie takiej kamery pozwoli nam na wymianę dowolnej z kamer bez konieczności posiadania przy sobie kamery z każdej możliwej technologii. Gdy zajdzie potrzeba można szybko i bezproblemowo niesprawną kamerę z obiektu wymienić na nową kamerę 4w1. Jedyne co w takim przypadku trzeba zrobić to odpowiednio ustawić tryb działania, aby był zgodny z trybem rejestratora. Kamery 4w1 występują też w różnych rozdzielczościach działania, dzięki czemu możliwe będzie zastosowania takich kamer w systemach analogowych, 720p oraz 1080p.autor: Marek Kowalczyk

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat kamer 4w1?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
   
   
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
   
Zobacz jak dojechać