Kategorie

Newsletter

Hikvision - światowy lider CCTV

“Urządzenia marki Hikvision od lat wyznaczają trendy wśród urządzeń do monitoringu CCTV. Profesjonalne kamery 2Mpix, 3Mpix, 4Mpix i lepsze to znak wyróżniający ofertę tej firmy na tle rynku. Doskonała jakość, kompleksowe rozwiązania w zakresie oferowanych kamer i urządzeń.”

-tak w dużym skrócie można określić moje odczucie na temat ofert HikVision. I nie jest to w żadną stronę przesadzone. Pierwszy mój kontakt z urządzeniami tej firmy nastąpił niespełna kilka lat temu i zostałem zalany liczbą możliwości, usług i opcji jakie oferował rejestrator. Jednocześnie wszystko było proste (nie mylić z prostackie!) oraz szybkie do pojęcia bez czytania instrukcji. Kilka lat temu kamery FULL HD robiły piorunujące wrażanie. Wyraźny i czysty obraz w porównaniu do panujących wtedy kamer analogowych to było coś niesamowitego.


Jak sytuacja ma się teraz? Nie tak dawno Hikvision zaproponował serię monitoringu Turbo HD (zwanego także HD-TVI lub HDTVI; bardzo podobny do HDCVI). Bardzo prosty system dający świetne możliwości uruchomienia nowego systemu lub wymiany monitoringu na obiekcie od razu na kamery Full HD. Nawet jeżeli wcześniej mieliśmy tam zwykłe kamery analogowe podłączone przewodem koncentrycznym. Pełny wybór kamer do 2Mpix, rejestratorów nawet 32-kanałowych, stanowi o jakości i fachowym podejściu do oczekiwań klienta. Do każdego obiektu znajdzie się odpowiednie rozwiązanie uwzględniające nowoczesny monitoring, który jednocześnie będzie miało wyjątkowy dobry stosunek jakości do ceny.


Co można powiedzieć o zestawach monitoringu IP od Hikvision? Oferowane urządzenia IP przez lata były ulepszane i ciągle doskonalone. W momencie składania tekstu oferta zawiera najróżniejsze kamery w zależności od tego co i gdzie chcemy obserwować. Doskonale współpracują z pozostałymi urządzeniami z oferty. No i co jest bardzo sympatyczne dla każdego instalatora - prawie każda kamera ma możliwość zasilania PoE. Kamery maja wiele możliwych opcji, co w połączeniu z wyjątkowo dobrą jakością obrazu stanowi o ich potędze. Rejestratory IP podobnie jak w systemie HD-TVI występują w najróżniejszych wersjach od 4-kanałowych wzwyż. I jeżeli potrzebujesz rejestrator 8-kanałowy (np. DS-7608NI-E2/8P/A), ze switchem PoE i obsługą dwóch dysków jednocześnie - to taki też się znajdzie.

W takim przypadku jak wszystko jest takie dobre to czy wybierać monitoring Turbo HD czy urządzenia IP? Pytanie zostawiam otwarte, bo każdy z tych systemów ma swoje plusy i dodatkowe cechy. Jeżeli planujesz założyć monitoring warto rozważyć ofertę Hikvision, jednak kwestia wyboru systemu zależy już od wielu czynników - ze względu na to, że każdy przypadek jest indywidualny najlepiej jest zapytać sprzedawcy.

autor: Marek Kowalczyk

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o marce Hikvision?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
Zobacz jak dojechać