Kategorie

Newsletter

Domofony i wideodomofony

Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się wideodomofony, które w sposób ciągły wypierają starsze domofony. W bardzo prosty sposób otrzymujemy jedną bardzo użyteczną funkcję - oglądania na żywo kto jest po drugiej stronie. Dzięki temu możemy skutecznie zweryfikować rozmówce. Nadal pozostają wszystkie wcześniejsze funkcje jak możliwość kontaktu głosowego oraz obsługa pozostałych zabezpieczeń technicznych (np. bramy). Wideo jest przekazywane tylko w jednym kierunku, więc nie obaw, że ktoś z zewnątrz będzie mógł nas zobaczyć. Minimalizacja osób nieporządanych na obiekcie bezpośrednio koreluje pozytywnie z bezpieczeństwem osób i mienia. Takie rozwiązania powinny być już wcześniej zaprojektowane w odpowiednim dokumencie (np. w planie ochrony obiektu, jeżeli jest wymagany).


CDV-70AR3 Monitor kolorowy CDV-35A Monitor kolorowy


Domofony i wideodomofony występują w wersjach jedno- i wielo- abonentowych. Podstawową różnicą jest liczba obsługiwanych lokali i konstrukcja systemu. Te pierwsze obsłużą jeden lokal, który dodatkowo może być podzielony na poszczególne sektrory. Wariant wieloabonentowy doskonale się sprawdzi się w osiedlach i biurowcach. Dzięki takiej instalacji osoby znające kod dostępu lub posiadające odpowiedni brelok są w stanie wejść do środka bez potrzeby użycia odpowiedniego klucza.


DRC-4FC kamera kolorowa z pełną regulacją kąta widzenia DRC-41UN Kamera z pełną regulacją kąta widzenia


Podsumowując - urządzenia typu domofon i wideodomofon to jedne z podstawowych urządzeń wykorzystywanych do zabezpieczenia naszego mienia. Przez wiele lat utarła się zasada konieczności posiadania tego typu urządzenia w domu lub innym obiekcie. Nie ma co ukrywać - wideodomofony i klasyczne domofony są zwyczajnie wygodne.autor: Damian Smoliński

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o domofonach i wideodomofonach?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
   
   
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
   
Zobacz jak dojechać